Saaremaa tooted – selle suve lemmikud

Mis on need köikse rohkem ostetud Saaremaa tooted 2021. aasta suvel? Anname sellega vastuse ka küsimusele, et mida ometi suveniiriks kaasa viia või mille hea-paremaga saarel suvitades ennastki kostitada.

Leiva-pähklibesee ja pitsküpsised

Ajatud klassikud, mida Saaremaal meisterdab Saare Leib. Pitsküpsise puhul võib aga juhtuda nii, et karbi saaja on pärast teite peale lausa pahane, kuna ei saanud nende õhuliste, krõbedate ja keele alla viivate maiustuste söömisel pidama… Aga uskuge meid, see risk on seda väärt!
Leiva-pähklibesee on õhuline amps nii kohvi kõrvale kui erinevates suvistes magustoitudes, näiteks lisa kahe besee vahele vaniljega maitsestatud toorjuustu.
Kena mõte, teostus ja pilt: Käll Kruusmägi, instagramis @k2llkokkab

Foto: Käll Kruusimägi

Saaremaa õlled

Öiges vanuses saarekülalised ei saa üle ega ümber vahutavast ja jahedast Saaremaa õllest. Sel suvel on enim avastatud Pihtla Õlleköögi uusi maitseid, nagu näiteks kerge, mahlane ja värskendav Pale Ale õlu “Väike Saaremaa”.
Viikingiaasta meeleolule kohaselt on oma fännid leidnud ka tugevalt humalane, hapukalt kirsine ning keskmisest kõrgemate kraadidega Triple IPA õlu “Viikingi Karje”.

Pikkade traditsioonide ning klassikaliste maitsete austajatele on jätkuvalt valikus mahedamaitseline ja kadakane Saaremaa koduõlu.
Kõikide Saaremaa ja Muhu õllede valikut saad lähemalt uudistada siit. Erinevatel suvesündmustel seigeldes pakub külma elavat koduõlut otse kraanist Pihtla Pruulikoda.

Foto: Maris Sepp, Fotopuu

Suvised shrubid

Seni vankumatu lemmiku, Wösel ingveri-mee-sidruni shrubi kandadele on astunud kaks uut suvist külmpressitud viljadest joogipõhja. Imekauni sügavlilla värvuse, hapuka musta sõstra ning värskendava piparmündi mekiga shrub serveerituna mulliveega on just see õige Eestimaa sooja suve külm jook.

Kuuba rütmidega tervitas meid suve hakul virgin mojito shrub. Need head võnked kuuldusid kiiresti kaugele, sest saime hulganisti kõnesid “Kas teil on seda veel alles? Palun pange mulle üks, ei, kaks pudelit kõrvale!” Mahe roosuhkur, laim, piparmünt ja õunasiidriäädikas – mojitoelamus ühes pudelis.
Kraadiga kokteilide austajad, lisage meelepärane kogus kvaliteetset valget rummi.

Käsitööseebid

Lõhnamälu on üks imeline asi. See suudab alati esile manada neid kõige erilisemaid hetki, “tunnen end nii elus” elamusi ja sooje tundeid. Sestap õhkavad pea kõik meite kunded poes käies, et teil lõhnab niiii hästi! Ürtide, taimede, eeterlike õlidega valmistatud käsitööseebid on alati kindel valik – meil kõigil on “see oma” Saaremaa lemmik lõhn. Näiteks GoodKaarma seebikoda valikus on Ehtne Saaremaa esinduspoes 19 erinevat karbiga ning 15 erinevat lahtist seepi – muljetavaldav, kas pole?

Foto: Maris Sepp, Fotopuu

Võtmehoidjad ja magnetid

Saaremaal toimetab päris mitu tublit tegijat, kes päris ise, algusest lõpuni valmistavad kadakapuidust külmkapimagneteid ning võtmehoidjaid. Soodsa hinnaga, ent siiski käsitööna valminud suveniir on vahva üllatus igas vanuses saare fännile. Valiku magneteid leiad näiteks siit, neid valmistavad nii Walgante, Sadakak kui Tõnni talu.
Kui soovid midagi erilisemat, vaata ka Tõnni talu taimparknahast valmistatud võtmehoidjaid.

Foto: Pilleli Läets, Pilleli&Hannes

Ehtne Saaremaa esinduspood
Saaremaa, Auriga Keskus, I korrus
Tel. +372 5883 4799
pood@ehtne.ee
FB: Ehtne Saaremaa
Instagram: @ehtnesaaremaa

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00