Meisterdamised Angla käsitöökodades

KIRJELDUS

Angla külas nelja tee ristil asuval tuulikumäel kannavad kõik 100 aasta vanused tuulikud endiste omanike nimesid. Nende nimesid kannavad ka kõik käsitöökojad Angla Pärandkultuurikeskuses. Ette tellimisel viime läbi erinevaid töötube nii suurtele kui väikestele meie käsitöökodades.

Vilidu vildikoda: tutvustame viltimise ajalugu ja meistri juhendamisel saab iga osaleja nõelviltimistehnikas valmistada omal valikul kas veskihiirt, lepatriinut, notsut, lillemotiivi või omal vabal valikul toodet.

Viita villakoda: jagame väärt teadmisi ja oskusi vaaremade käsitööoskustest. Õpime kedervarrega (ehk voki eelkäijaga) ketramist. Selleks kasutame ehtsat Saaremaa maalamba villa. Kõigepealt kraasime villa, siis ketrame vokil ning lõpuks kerime keripuu abil lõnga vihkudeks.

Lause dolomiidikoda: töötuba, kus saad töödelda Saaremaa dolomiiti. Maavara, mille vanus on 325 milj. aastat. Teeme ülevaate dolomiidi tekkeloost, kasutuse valdkondadest ja Selgase karjääri dolomiidi ainulaadsusest. Meistri juhendamisel õpime dolomiidile graveerimise lihtsamaid võtteid ja kaunistame kivi loodusliku materjaliga.

Angla puidukoda: meister jutustab puutöö ajaloost ja valmistame Saaremaa sitkest ja lõhnavast kadakast suveniiri – kadakast kuuma-aluse.

KESTVUS

1,5h

KELLELE

Osalejaid 10-20; ainult ETTETELLIMISEL! Sel juhul saab ka perekond.

HIND

Lapsele 8€; täiskasvanule 15€

KEELED

Eesti, inglise ja vene

Kontaktinfo

+372 5199 0265 / angla@kylastuskeskus.ee / https://angla.saaremaa-top.ee/

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00