EHTNE Saaremaa mesi

Saaremaine suve kuld on mesi

On sume suvepäev, sa jalutad mööda Saaremaa loodust, aasal õitsevad lilled ning kuuled linnulaulu. Istud maha ning sa kuuled veel väiksemaid linde – mesilinde. Nende töö on korjata õietolmu ja nektarit. Viies see oma tarusse tagasi, loovad mesilased mee. Tänu Saaremaa mitmekesisele ja veel suuresti puutumata loodusele on mesilastel võimalus korjet teha paljudelt taimedelt ning eemal intensiivsest põllumajandusest, luues ehedat Saaremaa maitset. Võib-olla on see saarlaste pikaealisuse põhjus ning naiste ilu võti?

Milles peitub mee võlujõud?

Peale selle, et mesi on väga hea maitsega ning tema kasutusvõimalused peaaegu, et piiramatud, on ta Sulle ka väga kasulik. Esiteks on tegemist loodusliku magusainega – ehk siis mees olevad suhkrud ei ladestu sinu organismi, vaid lahustuvad ning ei ole otseselt kahjulikud. Lisaks suhkrutele, sisaldab Mesi hulgaliselt vitamiine ning mineraalaineid. Rääkimata väga populaarsetest antioksüdantidest, mis meie tervist parandavad ja noorena hoiavad.

Juba aegade algusest on mett kasutatud külmetuse vastu, kuna lisaks muudele headele omadustele, on meel ka antibakteriaalne toime. Siit ka üks soovitus, kuidas mett ravi eesmärgil kasutada – ära pane mett tee või muu sooja joogi sisse, vaid ampsa lusikaga kõrvale! Esiteks tunned mees olevaid imelisi maitseid ning teiseks säilivad kõik mee kasulikud omadused.

Kuumas joogis mee raviväärtus kahjuks kahaneb. Samuti ära pane mett külmkappi vaid hoia tavalises kapis ja valguse eest varjatult. Nii säilib su Saaremaise kulla täielik väärtus  !

Üks tarkusetera Sulle ka mee hoiustamise kohta. Kui vanasti öeldi, et korralik mesi kristalliseerub, siis tänapäeval tehakse kreemmett/kreemjat mett, mis ei kristalliseeru ja on talv läbi kreemja tekstuuriga ning ideaalne saiale määrimiseks. Kes meist ei tahaks aegajalt lapsepõlve tagasi minna ja meesaia süüa, eks? 

Millised õied on mesilase lemmikud  ning mida kõike saab mesilaste suure töö tulemusel nautida?

Saaremaises mees tunned sa erinevaid rikkalikke maitseid – metsvaarikat, ristikut, mustikat,  pohla, võilille, mesikat, pärnaõit ning harvem ka kanarbikku. Igal mesinikul on erinev mesi, sõltuvalt millise armsa metsa või niidu ääres tarud on.

Kui märkad metsa ääres tarusid, siis imetle neid distantsilt ning lase mummidel rahus oma tööd teha. Mesilased pole küll kurjad, aga segama neid ka ei tasu minna. Mesilaste ja mesinike koostöö tulemusel võid leida letilt vedela mee, kreemja mee, suira, taruvaiku, kärjemett. Lisaks tehakse veel mesilasvahast küünlaid, mis on tunduvalt keskkonnasõbralikumad kui tehismaterjalidest küünlad ning nad ka põlevad kauem – meie meelest väga võidukas lahendus.

Lisaks mesilasvahale tekib mee tootmisel veel üks väga kasulik toode –  suir. Mis asi see on? Ei ole sellest ka kõik saarlased mitte kuulnud! See on nimelt kuulduste järgi meest veel kasulikum toiduaine ning selle teine nimetus on mesilase leib. Suir moodustub korjatud õietolmust mesilaste usina töö tulemusel tarus.

Mesilased toituvad ka ise sellest ning mida kvaliteetsem suir, seda tervemad mummid! Suiras on palju vitamiine, makro- ja mikroelemente, asendamatuid aminohappeid ja rasvhappeid, fermente, looduslikke antibiootikume, antioksüdante, hormoone ja teisi bioaktiivseid aineid – nendest ka suur kasulikkus inimesele!

Miks Saare naise nahk nii pehme ja ilus püsib?

Eks sellegi saladus peitub Saaremaa kullas ehk Saaremaa mees. Mett kasutatakse tihtipeale saunas käies, leiliruumis. Küsid, et kuidas või milleks? Soovitame mett kasutada niinimetatud meemaskina nii kehal kui näol.

Kui oled oma esimesed leilid saunas teinud, käinud oma esimeses pesus, pähe pannud juuksemaski ja saunamütsi ning tahaksid veel soojas, mitte enam nii kuumas leilis mõnuleda. 

Siis sel hetkel ongi mõnus oma puhas nahk üleni meega katta. Mesi tervendab, puhastab ja pehmendab nahka. Hüppad veel peale meeprotseduure sooja vee alt läbi ning nahk sel õhtul enam muud ei vajagi.

Saaremaa mesi on leitav ka saaremaisest kosmeetikast – HOIA on pannud oma loodud Kleopatra eliksiiri sisse Saaremaa toormee. Saaremaa mesi on lisatud HOIA toodetesse, kuna meel on võimas vananemisvastane toime ning see annab sinu palele särava ja terve jume. Sealt see saarenaise surematu ilu tulebki!

Mis need saarlased veel meega teevad?

Vähe sellest, et me kulla kallist kraami omale üleni peale määrime, joome seda ka omale sisse tervistava joogi näol. Nimelt on Saaremaa mesi jõudnud ühte ägedasse idamaadest inspireeritud jooki, mida saarlased Taavi ja Katrin ise tegema hakkasid – shrubi!

Shrubi sisse on peale Saaremaa mee pandud värskest külmpressitud sidruni- ja ingverimahla, rosmariini ja Wöseli õunasiidriäädikat. Shubi saab tarbida eri viisil – tervistava shotina, külma joogina mulliveega, kuuma veega nagu teed (väga hea talvisel perioodil võitlemaks viirustega) ning ka väga ägeda kokteilina.

Saaremaa mesi on meie, saarlaste, kuld ning me oleme selle üle väga uhked! Meil on palju mesinikke ja palju-palju mesilasi ning loodame, et ka sind viib amps Saaremaa mett tagasi suvesse ning sa tunned kuidas päikese ja lilleõite energia sind taas paitab! 


Kui satud Kuressaarde, siis tule ja astu kindlasti meie poest läbi. Meie poest saad kauba otse Saaremaa tootjalt. Anname sulle parimad soovitused  ja ideed, kuidas ehtsaid maitseid ja tooteid oma igapäevaelus kasutada.

Meie pood asub Auriga Keskuses  – see on mandri poolt tulles kohe Kuressaarde sissesõidul. Ootame Sind iga päev.

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00