Avatud Talude bussituur 25.07, Kuressaare ümbrus. Seiklus ökotalust kloostrini!

5.00 10.00 

24.-25. juuli toimuvad Saaremaa Avatud Talude raames giididega bussituurid.
Bussituur III “Ökotalust kloostrini “ toimub 25.07 kell 10.00-16.00. algusega Kuressaare Bussijaamast.

Uuri lisainfot Saaremaa Avatud Talude Facebooki lehel, https://www.facebook.com/saaremaaavatudtalud

Kontaktisik ja lisainfo: Angela Nairis, 5050100

Puhasta
Lisa soovinimekirja
Tootekood: - Kategooria:

Kirjeldus

10.00 Seiklus algab. Start Kuressaare Bussijaama Pihtla tänava poolsest linnaliini bussipeatusest.

Epi talu
Talu perenaine Inge on tuntud oma mitmekülgse hoidiste tegemise oskusega. Ta paneb purki vaid seda, mis talle endale, tema lastele ja lastelastele maitseb ja millesse ta ise südamest usub. Võimalik  maitsta, suhelda, kaasa osta, kogemusi vahetada. Avatud pop-up aiakohvik.

Riido Ökotalu
31 aastase ajalooga mahetalu, kus on suur piimaveise kari ja palju erinevat tõugu kanasid. Kohapeal saad tutvust teha talutehnikaga, näha koduloomi ja kuulda pererahvalt talu igapäevastest toimetamistest. Avatud talukohvik ning kaasa saab osta värskeid talutooteid.

Pihtla Õlleköök

Eesti vanim väikepruulikoda.Saaremaa koduõlle valmistamise legendaarne koht, mis hiljuti kaasajastati uute seadmetega. Võimalus pruulmeister Alo juhendamisel teha tuur tootmises, degusteerida, küsida. Ka lastele jagub hulgaliselt tegevust batuudil ja mängualal.

Kohvikus suitsusliha ja -kala pakkumine.

Sakla Külaselts

Tõeline küla kodu. Läbi ajaloo on hoones asunud 1947. aastal asutatud  V. Kingissepa nimeline kolhoosi kontor. Kolhoosiaja meenutuseks on majas nüüd  kolhoosi muuseumi tuba, kus saad vaadata väljapanekut kolhoosi moodustamisest ja näitust postijaama ajaloost. Seltsimaja keldris on vanade telerite ja raadiote muuseum.

Huvilistele muuseumituur. Õuealal saad kätt proovida erinevates töötubades ning keha kinnitada kohvikus.  Kohapeal ka müügilett kohalike toodetega!

Püha Eelkäija Skiita nunnaklooster
Maailma eri paigust pärit ja oma elu Jumala teenimisele pühendanud nunnad – on tuntud avatuse ja rõõmsameelsuse poolest. Külalislahkusest siin juba puudust ei ole! Tutvustatakse oma köögiviljaaeda ja mesilastarusi. Nunnade omatoodangu müük.

Oled tagasi Kuressaares umbes 16.20

OLULINE
Ostlemiseks varu kaasa sularaha. Kõigis kohtades ei ole kaardimakse võimalust.
Tänu bussituurile on Sul suurepärane eelis: talu esindaja võtab Sind vastu ning teeb talu tutvustava ringkäigu. Peale ringkäiku on aeg ise vaadata, uudistada, osa võtta.

 

 


 

 

Lisainfo

Pileti tüüp

Täiskasvanu, Laps