Avatud Talude bussituur 24.07 Lääne- Saaremaa. Avastused taludes. Loomadest – jäätiseni!

7.50 15.00 

24.-25. juuli toimuvad Saaremaa Avatud Talude raames bussituurid.
Põnevad avastused taludes ! Loomadest jäätiseni “ toimub 24.07 kell 9.30-16.45 algusega Kuressaare Bussijaamast.

Kogu ürituse kohta uuri lähemalt  https://www.facebook.com/saaremaaavatudtalud

Kontaktisik ja lisainfo: Angela Nairis, 5050100

Puhasta
Lisa soovinimekirja
Tootekood: - Kategooria:

Kirjeldus

9.30 Talutuur algab. Giidiks mitmekülgsete teadmistega Leo Filippov

Start Kuressaare Bussijaama Pihtla tänava poolsest linnaliini bussipeatusest

  • Nipi Rantšo

Elamustalu, kus on erinevad loomad ja kodulinnud. Saad tutvust teha erinevat tõugu veistega, kätt proovida lassoga pulli püüdmises, püüda ära tunda kodulindude mune.  Avatud kodukohvik.

  • Orbu talu Kadakakoda

Orbu talu Kadakakojas, ligi 500 aasta vanuses Leedri külas Saaremaal, valmistavad  siirupiemandad  kadakasiirupit. Saad teada kadakasiirupi saamislugu ning seda, kuidas ikka kadakast siirup saab. Toodete maitsmine ja ostmisvõimalus. Avatud kodukohvik.

  • Mihkli Talumuuseum

Üks isesorti muuseum – alates 18. sajandi algusest ühe pere kaheksa põlve kätetööna kujunenud terviklik Lääne-Saaremaa talukompleks koos rikkaliku tarbevaraga. Lustakas giidituur koos 13-aastase Mihkliga. Õuekohvikus saad maitsta Lääne-Saaremaa üht traditsioonilist toitu – pannileiba mida on valmistatud mitmel eri moel.  Saab tutvuda vanade taluaia taimedega ja osaleda niitmisvõistlusel.

  • GoodKaarma Seebikoda

Ökotalu, kelle külmpressimeetodil valminud käsitööseebid on paljude kohalike ja ka välismaalaste südametesse pugenud. Saad teada, kuidas tooted valmivad, ostlemise võimalus. Avatud aiakohvik ja POP UP Kirbukas. Erinevad tegevused lastele.

  • Saksa Talupood. Jäätisekohvik

Rõõmus kodune pesa, kuhu rovvad ja ärrad ja kriimisilmsed jõnglased on oodatud maiustama kohapeal itaalia stiilis valmiva käsitööjäätise ning krõbedate koduvahvlitega. Hea kohvi ja värsked pagaritooted. Kohapeal tuur jäätiseköögis.

Tänavatoit õuealal – imemaitsvad burgereid kohalikust toorainest valmistab  WIO Burger

  • Anni talu. Heaolemise ehk jooga ja meditatsiooni talu SAMSALA

Eneseleidmise ja inspiratsiooni talu, kus leida rahu meelele, kehale ja hingele –  jooga ja pilatese õpitoad. Anni talu õu on parim koht sisemise rahu taastamiseks kiires elutempos – kuidas, saad teada ringkäigul talus peremees Andresega. Avatud kodukohvik. Õuealal tutvustab kudumismeister Anu Sepp kudumistehnikat ning kiviaia meister juhendab kiviaaiategu.


Oled tagasi Kuressaares umbes 16.45

OLULINE Ostlemiseks varu kaasa sularaha. Kõigis kohtades ei ole kaardimakse võimalust.

 

 

 


 

 

Lisainfo

Pileti tüüp

Täiskasvanu, Laps