Suitsukala elamused Tihemetsast

Ajaloolises Nasva kalurikülas pakutakse töenäoliselt maailma parimat suitsukala.
Tihemetsa talu lahke pererahva uksed on suvitajatele kalaga maiustamiseks avatud juba aprillist.

Üldinfo

Avatud: aprill-oktoober
Aadress: Sadama 2, Nasva alevik, Saaremaa vald
Kohvik ja suitsukala kaasaost:
Kell 12-16 valmib soe suitsukala, helista ette +372 526 5511.

ETTEBRONEERIMISEL
Grupitoitlustus: 20 EUR +km/in, kuni 45 in. Akordionimängija võimalus.
Kalatoidu õpituba: kuni 10 in, 150 EUR.
Merereis kaluriga: kuni 6 in, 120 EUR.

Keeled: EST, ENG, RUS
Kontaktinfo: +372 526 5511 / tiina.mai@hotmail.com / https://www.suitsukala.com/

Suitsukala & Kohvik

Kui meri on lahke, siis saab Tihemetsa talust aprillist oktoobrini värsket suitsukala. Kevadel räimest ja tuulehaug, läbi suve lesta, ahvenat ja hea õnne korral ka angerjat.

Suvel toimetab taluhoovil kohvik, mis pakub sooja suitsukala, koduseid küpsetisi ning kosutavaid jooke.
Ühise laua taga saab ettebroneerimisel seltsis süüa kuni 45 külalist, menüüs suitsukala ning 1-2 varianti kalakulinaariat koos lisanditega.

Väiksematele seltskondadele pakub Tiina koos pererahvaga ettebroneerimiselkalatoidu valmistamise õpituba ning merereisi kohaliu kaluriga.

Merelised elamused Tihemetsa talus

Tihemetsa talu on üks haruldane paik, mis hoiab kalalkäimise ning selle valmistamise kunsti au sees põlvest-põlve. Kogu protsess toimub käsitsi – kalapüük, puhastamine, soolamine, suitsutamine. Kui ilm ja tuuled soodsad, saab kuni 6 suvitajat koos kaluriga minna kas Nasva jõe peale või lausa lahele koos kalasaaki nõudma. Kuni 10-liikmelise seltskonnale pakub perenaine Tiina võimalust tema enda käe all selgeks kalatoitude valmistamise puhastamisest küpsetamiseni.
Kevadet kuulutab Nasval suitsukala ahjus kena pisike räimes, sealt edasi annab meri juba tuulehaugi (teate küll, see, millel küpsetades luud roheliseks lähevad ning kena lihtne puhastada). Suvehooajal maiustatakse lesta ja ahvenaga ning kui meri eriti lahke, võib hea õnne korral ka angerjat saada. Ja niiviisi suure sügiseni välja!

Tiina ja Tihemetsa talu

Tihemetsa talu sai nime perenaise järgi – Tihemetsa Tiina. Kalasuitsutamisega tegid seal aga algust Tiina vanemad Aima ja Arvo Käesel, kellelt noorperenaine siis järgmise põlvkonna tegijana tööd-tegemised üle võttis. Koos abikaasa Toomase ja poeg Mardiga kostitatakse külastajaid nii suitsukala kui ehedate mereliste elamustega.

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00