Pöide Pruulikoda – iidsete aegade pruulimiskunst

Üldinfo

Pruulikoda avatud: ettetellimisel
Aadress: Tolli 25a, Kuressaare, 93813 Saare maakond
Tootmise tuur ja degustatsioon:
1,5-2- tunnine tuur koos degustatsiooniga.
Ettebroneerimisel  5-40 inimest
Hind 15 EUR/in.
Keeled: EST, ENG
Kontakt: +372 5782 1900 / terviseks@poidebeer.com / https://poide.ee/

Pöide Grillhouse avatud: iga päev alates kell 12
Aadress: Uus 20, Kuressaare
Kontakt: +372 55565225 / grill@poidegrill.ee / https://www.poidegrill.ee/

Pruulikoda & Grillhouse

Pöide Pruulikoja tuuril näitab pruulmeister Harald tootmisseadmeid ning räägib lähemalt õlle ning limpsi valmistamisest. 

Mekkimiskambris saab hea maitsta lasta 4-5 eri õllel ning limonaadil. Lisaks juba populaarsetele KENA-le, PAUS-ile, ja PÖÖRISE-le, leiab Pöide Pruulikoja sortimendist ka alkoholivabade jookide SIPS sarja.

Ehtsat saare õlut tasub nautida pruulide kodus ja grilltoitude mekas, Pöide Grillhouse’is. Aukohal on hõrk liha ja kala, vaatidest voolavad eripruulid.

Tootmise tuur degustatsiooniga

Kange õllepruulimise kants asus varasemalt kohe päris Pöidel, kuid õllepere kasvas ning ruumi jäi väheseks. Nüüd valmib õlu Kuressaare südames Tolli tänaval, Art Deco sugemetega tööstushoones, kus kunagi toodeti elektrit. Ringkäigul tutvustatakse tootmise saladusi, näidatakse seadmeid ning saab maitsta 4-5 erinevat märjukest, muist kraadiga, muist ilma. Erinevate pruulide tähistamiseks kasutatakse muistset kalendrit, kus aasta jagatud kaheksaks. See arvestab päikese ja kuu liikumist, vilja külvamise, kasvamise ning lõikamise tsükleid. Harald ise küll mandrilt tulnud mees, kuid saarel oma kindla koha leidnud kogenud pruulmeistrina – vähesed tunnevad selle tujuka joogi hingeelu nii põhjalikult.

Pöide pruulmeister Harald

Harald rändas Saaremaale hoopiski Lõuna-Eestist. Pruulimise kunsti on ta pikalt õppinud ja veel pikemalt kogenud. Saarele kaasa tõi ta kuhjaga väärt teadmisi ja oskusi. Nii on täpse arendusprotsessi käigus välja töötatud isegi gluteenivaba õlu ning purki pistetud ahjuõuna limps.

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00