Elamused Pihtla Õlleköögis

Laste- ja autovaba elamus Eesti vanimas väikepruulikojas.
Meki käsitööõlut ning kiika õllekööki Saaremaa kangete kadakate vahel.

Üldinfo

Avatud: juuni algus kuni augusti lõpp E-P kell 11-18
Aadress: Õlleköögi, Pihtla, 94101 Saare maakond

Mekituba: sõida hoovi ja astu sisse!
Õlleköök: 1,5- tunnine tuur koos degustatsiooniga. Ettebroneerimisel 10-15 inimest 183 EUR.
Iga lisanduv inimene 12,20 EUR.

Keeled: EST, ENG

Kontaktinfo: mekituba@pihtlapruul.ee / +372 520 8010
https://pihtlapruul.ee/

Mekituba & Õlleköök

Pruulmeistri pere hoovil asub suvine Mekituba, kus teelisi tervitavad maitsekalt pruulitud käsitööõlled, külakostiks kaasa ostmiseks kinkepakid ja fännisärgid.

Õlleköögi tuuril räägib pruulmeister Alo ise õlleteo saladustest, käsitööõlle kultuurist ning pakub head-paremat maitsta ka. Loe altpoolt lähemalt!

Õlleköögi tuur degustatsiooniga

Õlleköögi tuur viib teid Eesti vanimasse väikepruulikotta. Pruulmeister Alo ise tutvustab õllekultuuri, Eesti craft scene’i ning näitab, kuidas päriselt õlut tehakse. Võib juhtuda, et värsket märjukest pakutakse otse kraanist või saab 100-aastase meskilabida omale pihu.

Pruulikoja külastusele järgneb õlle mekutamine, kus pakutakse näiteks kuusekasvu ale‘i, ingveriõlut, mahlast IPAt, parimat pilsnerit ning mõnda üllatusesinejat pruulmeistri salvest. Degustatsioonilt ei puudu päris kindlasti see öige Saaremaa koduõlu.

Mekutamise kõrvale on võimalik tellida saaremaise juustu ja vorstiga snäkilaud.

Alo ja Perenaiste taust

Alo – Pihtla Õlleköögi pruulmeister Alo on teist põlve õllekeetja. Tema onu Arvet asustas 1990. aastal Eesti vanima väikepruulikoja siinsamas Pihtlas. Sellest ajast alates on talus toodetud legendaarset Saaremaa koduõlu. Noorema põlve pruulmeistrina tekkis Alol huvi katsetada ka maitsekate käsitööpruulidega ning tänaseks on lisaks arhailisele koduõllele üle Eesti saadaval ka tema valmistatud ale ja lager tüüpi käsitööõlu.

Mekitoa perenaised – talus on abis toimetamas ka perenaised, kes võõrustavad külalisi pruulikoja kõrval asuvas suvekohvikus ja esinduspoes.

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00