Elamuspuhkus Heidi pere
ja loomadega Pajuväraval

Pajuvärava talu on tõenäoliselt kõige pipipikksukalikum talu, mida Sa kunagi väisanud oled. Sind ootab seal perenaine Heidi ja palju erinevaid, sõbralikke loomi-linde, kasulikud töötoad ning võimalus kaasa lüüa talutöödes, ohtralt suhestumisnõkse erinevate karvaste ja sulelistega, rabamatk ning kondamised teisteski Ida-Saaremaa peidetud looduskaunites kohtades. Saab sauna ja niisama chillida, loomade keskel olla ja nautida kõige ehedamat maaelu.

Üldinfo

KELLELE

Pered, tiimid ja sõpruskonnad (min 5 – max 10 in).

Väärtused

 • Uued teadmised ja oskused
 • Heidi personaalne tähelepanu
 • Kvaliteetaeg talukeskkonnas
 • Stressimaandus
 • Teambuilding

Hind: 1500€ / grupp

Hind sisaldab majutust.

Kontaktinfo: heidi.hanso@gmail.com / +372 5341 3088
https://pajuvarava.ee/

Tegevused

Öömaja

 • Saunapealne ehk mõnus madratsiväli vana sauna katuse all. Otse keset talumöllu, nii et kukk kireb päikese tõustes otse kõrva ääres. Kergmagajatel kõrvatropid kaasa! Elu on näidanud, et uni on magus, eriti lastel. Saunapeale mahub mugavasti 8 inimest.
 • Külalistemaja ehk luksulikum magamisvõimalus max 5 inimesele. Külalistemaja on talumöllust 100 m eemal, nii et ei ära sind ei kukk ega paabulind, ainult hobused võivad aia taga hirnatada. Seal on õueköök ja pesemisvõimalus, ideaalne koht, kui tahad keset metsa inimese kombel välja puhata.

Töötoad

 • Suitsukala töötuba. Kuigi Heidi isa julgeb teisiti arvata, teeb Heidi maailma parimaid suitsuahvenaid. Kala tuleb kalameestelt, muu teeme kõik koos.
 • Kukesupi töötuba. Kas Sina tead, kust ja kuidas päriselt liha tuleb? Mis töö on linnu kasvatamise taga ja kuidas tema keha sedasi väärindada, et midagi raisku ei läheks? Heidi ei söö palju liha, aga eelistab alati endakasvatatut. Koos, austuses ja väärtustamises teeme ühe kosutava potitäie suppi. Otsast lõpuni päris toorainest.
 • Taimeteede töötuba. Pajuvärava ja Ida-Saaremaa on puhas ja tervisttoovaid taimi täis. Neid korjates ja kuivatades, taimede ja looduse kohta õppides saad endale talveks tõelist turgutust koju kaasa teha.
 • Lamba pügamise töötuba. Lambapügamine pole üldse niisama lihtne. Heidi ei kasuta masinaid, vaid vanu lambaraudu. Lambapügamine on umbes 3-tunnine aktiivmeditatsioon, mis nõuab tohutut kohalolu ja tähelepanu ning võib tihti viia kange selja või villis peopesadeni. Aga kui vahva seda teha on! Vähemasti proovida, kuidas see käib. Taaskord saab palju teada nii lammastest kui villakasutusest ning nunnumeetri lööb lambakarja keskel istumine ilmselgelt pahupidi.

Päevakava

 • Selle lepime konkreetse grupiga kokku. Paneme paika saabumise ja lahkumise aja ning mahutame sinna vahele kõik soovitud tegemised, vaba aja ja puhkehetked. Pole vaja karta, et ärkama peab koos kukelauluga (need muuseas suvel kirevad ööläbi) või nii kaua tööd rapsima, et isegi sauna teha ei jaksa. Kui see just eesmärk pole. Loome koos, nii et kõigil mõnus ja kasulik puhkus on.
 • Hooajalised talutööd. Talus on kogu aeg midagi teha. Näiteks talvepuid lõhkuda. Trimmeriga uut aiasihti sisse ajada. Ärajooksnud lambaid taga ajada. Pesadest kanamune korjata. Uut pesukarupuuri ehitada. Marju korjata. Aedu ehitada. Seina värvida. Küülikutele vikatiga rohtu niita jne jne jne. Kui soovid, saad ka siit mõnd oskust lihvida.

Heidi taust

Heidi Hanso on maaelu entusiast, kes vanal heal ajal oma tallukolimise loo televaatajate ette tõi – nii sündis 2016ndal ja 2017ndal aastal senini korratav tõsielusari “Meie pere ja muud loomad”, millele tuhanded Eesti inimesed kaasa elasid. Talu on aastatega ainult kasvanud, loomi-linde nutikatest pesukarudest tõsiste lambapeadeni välja on sadakond.

Heidi hindab taaskasutust, maalähedast tegutsemist, oma liha kasvatamist ning ühendust kõigega, mis päris. Kuigi palgatöö viib naist tihti pealinna telesaateid juhtima-toimetama, on hing Saaremaal loomade ja kodu juures. Töötoad, mida pöörasel perenaisel suvitajatele kavas pakkuda on, on praktilised, humoorikad, tõsielulised ja kindlasti sellised kogemused, mis mööda külgi maha ei jookse.

Kõik Pajuvärava talus sünnib alati paindlikus koosloomises ja nautimises: mitte midagi ei tehta vastu tahtsi.

Hind: 1500€ / grupp

Hind sisaldab majutust.

Kontaktinfo: heidi.hanso@gmail.com / +372 5341 3088
https://pajuvarava.ee/

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00