Ringkäik sajandivanusel tuulikumäel

KIRJELDUS

Ringkäik sajandivanusel tuulikumäel peremehega (täiskasvanutele) või perenaisega (õpilasgrupid).

Rännak mööda tuulikumäge pärandkultuurikeskusesse. Külastajad saavad lühiülevaate tuulikutest ja põllumasinatest, nende kasutusalast, elust-olust 100 aastat tagasi, näha kodulinde ja -loomi. Siin asub tuule jõul töötav raamsaekaater kui unikaalne tööstuspärand. Pärandkultuurikeskuses on alates 17. sajandist sadu eksponaate käsitöömasinatest ja ainulaadsemaid tutvustatakse ning mantelkorstnas saab vaadelda “taevatähti”. Avatud on Karja kihelkonna kultuurilugu tutvustav näitus.

Anglas ootab Sind ainsana Saaremaal oma ajaloolises eheduses Angla tuulikumägi ja Pärandkultuurikeskus. Angla vabaõhumuuseumi kompleksi arendamine sai alguse aastast 2008., mil võeti rendile 5 ajaloolist tuulikut: 4 pukktuulikut ja 1 hollandi tuuleveski. Aastatel 2008-2010 on kõik tuulikud on renoveeritud. 2011. aastal valmis uusehitusena Angla Pärandkultuurikeskus, millesse sisenedes leiad end kui sajand tagasi ajastus. Siin on hoiul tuhandeid ajaloolisi käsitöömasinaid, kultuurilugu tutvustavaid materjale, antakse edasi vanu käsitööoskusi, korraldatakse pärimuspäevi ja rahvakalendri tähtpäevade teemaüritusi. Meie missioon on hoida ja tutvustada meie esivanemate ajaloolist inseneritarkust, traditsioone, käsitööoskusi ja neid edasi anda noorele põlvkonnale. Elamus mitmetele põlvkondadele.

Peremees ALVER on kogunud fanaatiliselt aastakümnete jooksul väärtuslikku ja ajaloolist vanavara, teinud need töökorda ning sättinud selle kõigile vaatamiseks. Südame ja missioonitundega on korras hoitud ka 5 sajandivanust tuulikut. Külalisi võtab vastu maja hing ANU, kes on toimetanud siin alates aastast 2009. Tema vastab lahkesti alati teie kõnedele ja kirjadele, pakub talutoitu meie leivatoas, küpsetab leiba, talitab loomi ja linde ning naeratades ootab teid väraval.

KESTVUS

Lastel 30min, täiskasvanutel 1h

KELLELE

Grupi suurus täiskasvanutele 20-35 inimest.
Grupi suurus õpilastele 20-30 last.

KEELED

Eesti, inglise ja vene

HIND

Peremehega ringkäik 1h 60€; perenaisega 30min 30€

Kontaktinfo

+372 5199 0265 / angla@kylastuskeskus.ee / https://angla.saaremaa-top.ee/

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00