Saaremaa suve hitid – TOP 10

Eelmine nädal sai juttu tehtud suvisest esiviisikust. Kui see veel lugemata, siis võite ka niipidi teha, et tutvud hoolega kohtadega 6.-10. siin ära ja lähed siis kaed ka need esiotsa tegijad üle. Lugema pääsed siit.

Tahame aga kohe ära mainida, et nüüd siin kirjeldatavatest viiest tootest kolm on nii tuliuued, et ohh-ohh-ohh-hoo! Mõni isegi vähem kui kuu.

Lubage taaskord esitleda, TOP 10 teine, eriti kena pool:

6. Bolognese kaste, Rand & Rossi

Saaremaa päikeseküllased mahetomatid koos maitsekate ürtide ja küüslauguga. Kõlab udupeenelt. Aga teate, meie kinnitame, et Rand & Rossi tomatikastmete kasutamisel saabki ise kodus olla udupeen peakokk! Sest viimne kui üks maitse on paika timmitud ja kodus jääb üle vaid kaste pannile kallata. Nii Bolognese kui Napoletana ja Arrabiata kastmeid saab kasutada hakklihatoitudes, pirukates, pitsades, vormiroogades, salatites, bruschettade peal ja … kas või otse lusikaga purgist ampsata!

Et nõudlus selle kastme järgi on suur ja värsked tomatid alles valmivad, saab praegu meie poest vaid Napoletanat ja Arrabiatat.

7. Astelpaju shot, Wösel Drinks

Me ei tea, kuidas teil on, aga meil siin tuleb vahel küll selline tunne, et oi kuidas tahaks midagi erku! Et teeks meeled klaariks, aga jätaks suhu hea meki ja et ei peaks neljanda kohvitassi järgi kätt sirutama… Sellega on nüüd asi kohe väga lihtne, sest meie TOP 1 tootele, ingveri-mee-sidruni shrub’ile on tulnud seltsi väiksemad, aga eriti tublid tooted. Nimelt saab nüüd kolme eri mekiga külmpressitud viljadest shotti – astelpajuvaarika ja sidruniga. Kuidas aga astelpaju ja apelsini kombinatsioon end nii paljude südametesse nii lühikese ajaga on sättinud – me teame küll! Astelpaju annab mõnuga hapukust, apelsin värskust, mesi magusust, ingver särtsakust ja väike kübeke cayenne‘i pulbrit teravust. Kes võtab klõmmdi! hommikul, kes (mulli)veega kena pika kokteilina – valik jääb ikka teite endi teha.

8. Mahe rabarberilimonaad, Öun Drinks

Läbi ja lõhki mahedatest õuntest, rabarberist ja vaid kübekesest suhkrust valminud limonaad on nii siinmail kui kaugemates kantides juba tuntud ja eriti tahetud kaup. Sestap oleme ta meie Auriga keskuse esinduspoes kenasti ka külma sättinud. Ikka selleks, et kui te tulete, siis saaks kohe januga mõnusa sõõmu võtta. Rabarberilimonaad on selline jook, mida saab nautida igas vanuses ja igas olukorras. Supelungikostüümides rannaliival või pidulikul õhtusöögil restoranis.

9. Saaremaa Mahemunad

Teame küll, et igal saarlasel on kas oma naaber või naabri naaber või tolle viimase naaber, kelle toodang on omaette tore valuuta kas siis kalasaagi, marjaämbri või puude lappimise eest tänutäheks. Aga mitte alati ei ole see sama naabrikana kasvanud 100% maheda toidu peal! Saaremaa Mahemunad aga küll. Ei mingeid keemilise taimekaitsevahendite ja väetiste jääke nende toidus. Pealegi, need kanaprouad saavad ka Sõrve poolsaare värskes õhus siblida. Praemuna ei taha pipart ega soolagi peale, oma maitse nii hea. Teame turu pealt ka sellist lugu, et üks tore härrasmees oli muna otse karbist võtnud, hellalt koore pealt maha koksinud ning kena sõõmuga ära joonud. Sellele järgnes mõistagi üks rahulolu mõmin.

10. Nisuõlu “Vaarikasadu”, Pihtla Õlleköök

Esimene purgiõlu Saaremaa õlletootjatelt, kuid apseluutselt mitte grammigi kehvem kui klaaspudelis veljed ja sõsarad! See jook lihtsalt on selline, mis lausa küsib kena väikest ja pontsakat plekkpurgikest. Suvine, värskendav, hapukas, mahlane – väikese, 3,5 kraadiga suvi õlleklaasis! Marju on sellesse jooki heldelt lisatud. Ikka neid priskeid Saaremaa omi. Kes 18 aastat vana, neelud käivad või kurk kuivab, siis võib julgelt teadmiseks võtta, et meie Auriga esinduspoes on viimne kui üks purk kenasti külmas. Soovituslik serveerimistemperatuur 4-8 kraadi.

Meie rõõmustame iganes selle üle, et saare tootjad ja kunded on igati uuendusmeelsed, kuid samas peetakse hääst traditsiooniliselt kraamist jätkuvalt lugu.
Eriti suur rõõm aga selle üle, et nüüd saame nii kõiki suviseid tiputooteid kui ka kõiki teisi, pea 80 erineva EHTNE märgikandjate tooteid teile pakkuda uuel, suuremal ja avaramal pinnal, ikka Auriga Keskuses, ikka 1.korrusel – tule astu läbi!

EHTNE Saaremaa pood
Auriga Kaubanduskekuse I korrusel
E-L 10.00-20.00, P 10.00-18.00
Tel.: 5883 4799
E-post: pood@ehtne.ee
Facebook: Ehtne Saaremaa
Instagram: @ehtnesaaremaa

Toode lisatud korvi.
0 toodet - 0.00